Програми запліднення in vitro

Лікування безпліддя

Програми запліднення in vitro

Метод екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) у всьому світі вважається основним для лікування як жіночого, так і чоловічого фактора безпліддя. Першою дитиною «з пробірки», що народилися в 1978 р., стала британська дівчинка Луїза Браун.

Якщо запліднення не відбувається природним способом в організмі жінки, його можна здійснити поза організмом. Процедура екстракорпорального запліднення складається з декількох етапів, кожен з яких важливий, і від кожного залежить успіх лікування.

Перший етап ЕКЗ

Перший етап - контрольована стимуляція яєчників. Під час цього етапу пацієнтка отримує спеціальні медикаменти, які сприяють росту більш ніж одного фолікула в кожному з яєчників.

Саме стимуляція яйників робить запліднення in vitro ефективним методом лікування безпліддя. Адже в результаті стимуляції виростає не один фолікул, як це зазвичай відбувається в природньому циклі, а декілька.

Цей вид лікування вже пройшов перевірку часом і застосовується декілька десятиліть. Репродуктологи медичного центру I.D.Clinic підбирають схеми призначень та дозування препаратів, спираючись на міжнарожні рекомендації та потреби кожної пацієнтки.

Лікування персоніфіковане й саме тому не несе загрози для здоров’я жінки.

Всередині кожного фолікула, що виріс, має міститися яйцеклітина. На практиці їх зазвичай менше. Причина в тому, що не в кожному фолікулі є яйцеклітина, деякі фолікули можуть бути «пустими», деякі яйцеклітини можуть бути недостатньо зрілими або просто неспроможними до запліднення.

Чим більше отримується зрілих ооцитів, тим більше буде ембріонів, з яких можна вибрати саме той, що буде перенесений в порожнину матки.

Коли фолікули досягають певного розміру, лікар призначає препарат, який в свою чергу викликає фінальне дозрівання яйцеклітин. Так закінчується етап контрольованої стимуляції яйників.

Другий етап “штучного” запліднення

Отримання яйцеклітин з яєчників (пункцію фолікулів) проводять через 34 - 36 годин після введення препарату, що сприяє фінальному дозріванню яйцеклітин і відокремлення їх від стінки фолікула.

Процедура триває 15-20 хвилин, проводиться під короткочасним внутрішньовенним наркозом, тобто пацієнтка під час проведення пункції спить і не відчуває болю та дискомфорту.

Уже за 1-2 години, після оваріальної пункції, лікар розкаже про результати проведення пункції і визначить подальше лікування.

Третій етап ЕКЗ: Запліднення яйцеклітин спермою

В якості методу запліднення в 90% випадків застосовують технологію ICSI (Intra Cytoplasmic Sperm Injection).

Ця процедура дає впевненість в тому, що зроблено все можливе для того, щоб настало запліднення: сперматозоїд, який відбирали із збільшенням у 400 разів, вводять в яйцеклітину за допомогою мікроголки.
Метод популярний і широко використовується завдяки своїй високій надійності.

Після запліднення починається процес культивування ембріонів. Запліднені яйцеклітини поміщають у спеціальне середовище. Потім процес культивування ембріонів відбувається в інкубаторі впродовж необхідного терміну – від 2 до 6 діб.

Наступний етап - перенос ембріонів. Здійснюється на 5 день після пункції (якщо рахувати день пункції нульовим). Частіше за все ембріони переносять на стадії бластоцисти (5-6 день).

Якщо ембріон не переноситься в порожнину матки, він підлягає заморозці, тобто кріоконсервуванню.

Записатись на прийом

Після отримання заявки Адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.

Заповніть, будь ласка, всі поля
Заповніть, будь ласка, всі поля