Лікування Чоловічого Безпліддя

Лікування безпліддя

Лікування Чоловічого Безпліддя

Чоловіче безпліддя зустрічається в приблизно половині випадків відсутності бажаної вагітності. Діагностика порушень репродуктивної функції чоловіка простіша, потребує менше медичних втручань, в більшості випадків – дешевша, ніж діагностика жіночого безпліддя. Тому якщо протягом півроку подружній парі не вдається зачати дитину, обстеження треба починати саме з чоловіка.

У переважній більшості випадків зниження запліднювальної здатності сперми є безсимптомним. Тобто всі зовнішні показники чоловічого здоров'я залишаються незмінними, і чоловік може навіть не підозрювати про те, що саме він має проблеми.

Діагностика чоловічого безпліддя

Щоб переконатися в тому, що з його боку все гаразд, або діагностувати будь-які проблеми зі здоров'ям, чоловік повинен здати сперму на аналіз. Перед здачею сперми на аналіз протягом 3-5 днів необхідно утримуватися від статевого життя, відмовитися від вживання алкоголю та антибіотиків, не відвідувати сауну, уникати підвищених фізичних і психогенних навантажень. Річ у тім, що сперма має високий ступінь лабільності та може змінювати свої характеристики під впливом зовнішніх факторів.
Спермограма – дуже інформативний метод діагностики.
Сперма чоловіка вважається здатною до запліднення, якщо в 1 мл досліджуваного зразка міститься 15 мільйонів сперматозоїдів, із них не менше половини повинні бути активно рухливими.

Які причини чоловічого безпліддя?

Причини чоловічого безпліддя можуть бути дуже різними:

  • аномалії розвитку яєчок: аплазія, гіпоплазія, крипторхізм, варикоцеле;
  • інфекційно-запальні захворювання: хламідіоз, краснуха, гонорея, паротит, трихомоніаз, герпес;
  • хромосомні аномалії;
  • порушення виведення сперматозоїдів сім'явиносними шляхами, що виникає внаслідок перенесеного запального ураження, агенезії, травми, ретроградної еякуляції та з деяких інших причин;
  • реакція організму на шкідливий вплив навколишнього середовища: вплив температур (як низьких, так і високих), токсичний вплив нікотину, алкоголю, хімічних речовин, деяких видів лікарських препаратів тощо.
Для уточнення висновків про причини чоловічого безпліддя, крім спермограми, можуть знадобитися додаткові дослідження: УЗД, бактеріологічні/бактеріоскопічні дослідження секрету передміхурової залози.
Іноді причиною чоловічого безпліддя є гормональні, психогенні, судинні захворювання. Для виявлення й усунення цих причин може знадобитися допомога лікаря-терапевта, ендокринолога, психолога.

Записатись на прийом

Після отримання заявки Адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.

Заповніть, будь ласка, всі поля
Заповніть, будь ласка, всі поля