Image

Стовбурові клітини і ефективність у лікуванні багатьох захворювань

Стовбурові клітини - це клітини-попередники всіх клітин і тканин організму людини. В процесі внутрішньоутробного розвитку стовбурові клітини перетворюються в клітини органів і тканин, створюючи кістки, серце, печінку, легені та ін. Ці ж клітини знаходяться в організмі людини на всіх етапах його життя. Однак з часом запас стовбурових клітин і їх якість зменшуються в боротьбі з інфекціями, травмами і негативним впливом навколишнього середовища. Саме пуповинна кров, завдяки наявності в ній стовбурових клітин, є цінним матеріалом для лікування багатьох захворювань.
В організмі людини є різні типи стовбурових клітин. Вони відрізняються своїми якостями, ступенем диференціації і тим, де вони містяться.
 • Кістковий мозок 
  До відкриття властивостей пуповинної крові і пуповини відомим джерелом гемопоетичних і мезенхімальних стовбурових клітин був кістковий мозок людини. Саме з трансплантації кісткового мозку починається історія успішного застосування стовбурових клітин в медицині.
 • Периферійна кров. 
  Стовбурові клітини в периферійній крові містяться в малій кількості і носять відбиток життєдіяльності дорослої людини (перенесені захворювання, інфекції, шкідливі звички і т.д.)
 • Пуповинна кров і пуповина. 
  Містять велику кількість молодих та активних стовбурових клітин, які більш безпечні для застосування, рідше викликають ускладнення і відторгнення у реципієнта.
Клітинна терапія - це інноваційний напрямок в медицині, заснований на застосуванні регенеративного потенціалу стовбурових клітин дорослого організму з метою лікування багатьох важких захворювань, реабілітації пацієнтів після травматичних ушкоджень, боротьби з передчасними ознаками старіння.
Останнім часом в світі все більша кількість випадків успішного лікування пацієнтів із застосуванням стовбурових клітин: ембріональних, виділених з плацентарної тканини, жирової тканини, тканини пупкового канатика та інших джерел.
Стовбурові клітини мають унікальну здатність трансформуватися в клітини крові, печінки, міокарда, кісткової, хрящової або нервової тканини. Таким чином відновлюючи пошкоджені органи і їх функції.
Також вони вважаються перспективним біоматеріалом для вирощування шматочків шкіри, створення біологічних протезів клапанів серця, судин, печінки, трахеї, застосовуються в якості унікального біонаповнювача для відновлення дефектів в пластичній та реконструктивній хірургії.
 
Лікування стовбуровими клітинами проводиться шляхом:
 • нутрішньовенного введення
 • внутрішньосуглобової ін'єкції
 • внутрішньоорганної трансплантації
Клітинна терапія може проводитися як в монотерапії, так і доповнюючи медикаментозне або хірургічне лікування.

Результати лікування стовбуровими клітинами:
 • Активація функціональних систем організму і обмінних процесів
 • Приплив сил, підвищення загального життєвого тонусу, зменшення слабкості і втоми, нормалізація апетиту і нічного сну, підвищення концентрації уваги.
 • Нормалізація емоційного фону і подолання синдрому хронічної втоми, стимуляція інтелектуальної і творчої діяльності
 • Підвищення статевого потягу (лібідо) у чоловіків і жінок
 • Посилення імунітету до простудних захворювань і агресивним факторам зовнішнього середовища